Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wólce Rokickiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://http://gosir.gmina-lubartow.pl
Data publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 03.01.2022r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 03.01.2022r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 03.01.2022r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Małgorzata Gorzel - poczta@gosir.gmina-lubartow.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 881 222 599. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji mieści się w budynku Pływalni Krytej ORKA w Wólce Rokickiej, adres Wólka Rokicka 91, 21-100 Lubartów.
Budynek jest dobrze oznaczony, wjazd po lewej stronie od budynku Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Wólce Rokickiej. Przy wjeździe ustawiony jest pylon z widoczną nazwą obiektu.
Do dyspozycji jest duży parking z dwoma miejscami dla osób niepełnosprawnych.
W budynku znajduje się biuro Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz pomieszczenia Pływalni ORKA – przebieralnie, hala basenowa i sauny. Budynek w części dla klientów nie posiada schodów, progów ani windy.
Pływalnia jest czynna dla klientów codziennie (poniedziałek – niedziela) w godzinach 8.00 – 22.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy oraz okresami przestoju wynikającymi z wprowadzeniem obostrzeń dotyczących pandemii SARS CoV – 2.
Biuro GOSIR jest czynne w godzinach 7.30 – 15.30 od poniedziałku do piątku, wejście do biura bezpośrednio z holu głównego.
Budynek parterowy, wejście znajduje się od strony parkingu. Drzwi otwierane są automatycznie, jest możliwy swobodny wjazd wózkiem inwalidzkim.
Bezpośrednio po wejściu znajduje się hol główny, w którym znajduje się poczekalnia, szatnia oraz stanowisko kas. Kasy nie dysponują obniżonymi ladami, ale jest możliwość obsługi obok lady.
Po prawej stronie od holu głównego w korytarzu znajdują się toalety ogólne, w tym jedna dla osób niepełnosprawnych.
Z holu głównego jest przejście do przebieralni i na halę basenową poprzez bramki automatyczne. Bramki są dwie, w tym jedna z możliwością wjechania wózkiem inwalidzkim.
Pływalnia dysponuje trzema przebieralniami wraz z toaletami i prysznicami, z których jest bezpośrednie wejście na halę basenową. Jedna przebieralnia jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością, tj. posiada szerokie wejście, pomieszczenie do przebrania się wraz z kozetką medyczną, wózek inwalidzki dostosowany do poruszania się po hali basenowej, dostosowany prysznic z poręczami.
W przebieralni jest przewijak.
Hol główny i korytarz są bezkolizyjne, nie posiadają progów, mają czytelny i intuicyjny układ. Dla osób na wózkach inwalidzkich są dostępne.
Na hali basenowej znajdują się:
- Basen pływacki: szerokość 8 m – długość 24 m; głębokość 1,20 m – 1,80 m
- Basen rekreacyjny: szerokość 6 m – długość 13,5 m, głębokość 0,90 m – 1,20 m Niecka wyposażona jest w windę dla osób niepełnosprawnych. Zapewniona jest pomoc ratownika przy obsłudze windy.
- Brodzik dla dzieci szerokość: 2,5 m – długość 4,46 m, głębokość 0,15 m – 0,40 m
- Dwie wanny jacuzzi
- Łaźnia parowa
- Sauna fińska
Na hali basenowej możliwy jest przejazd wózkiem inwalidzkim.
Nie ma możliwości wejścia do budynku z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Deklarację dostępności: w zakresie dostępności architektonicznej zaktualizowano w dniu 01.04.2021 r.
9. Obsługa osób z niepełnosprawnościami
W celu skorzystania przez osoby zainteresowane z pomocy tłumacza języka migowego przy załatwieniu spraw w Gminnym Ośrodki sportu i Rekreacji, prosimy o kontakt:
- poprzez inna osobę, telefonicznie pod nr 81 475 31 33
- przesłanie e-maila na adres: poczta@gosir.gmina-lubartow.pl
Osoby zainteresowane pomocą tłumacza powinny zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się w sposób określony powyżej, co najmniej 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
Wcześniejsze wskazanie sprawy, ułatwi i przyspieszy jej załatwienie.
Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.